Cykloklub  Drahelčice

Obec Drahelčice

KVĚTEN 2015


Proti proudu Kačáku

31. 5. 2015 - V letos rekordním počtu sedmi lidí jsme vyjeli opět ke Kačáku, ale tentokrát opačným směrem proti proudu. Důvodem bylo zjistit obtížnost této trasy pro plánovaný cyklovýlet. Nakonec jsme usoudili, že po proudu je cesta méně náročná, přestože nás bude čekat výšlap z Rejnovského mlýna do Úhonic...

více »

Projeta nová cesta kolem Kačáku

24. 5. 2015 - Po včerejším pikovickém festivalu se vydal Kazach s Millhousem opět ke Kačáku, aby zkusili projet další možnou trasu pro plánovaný "drahelčický cyklovýlet". Jednalo se o úsek od Suchého mlýna přes Nový mlýn do Markova mlýna po modré turistické značce. Tuto cestu asi zvolíme, zvažujeme ještě možnost, že bychom trasu jeli obráceně...

více »

Trampské Pikovice

23. 5. 2015 - Dnešní výjezd nebyl na kole, ale vlakem. S Kazachem a dalšími kamarády jsme se vydali na tradiční setkání trampů a vodáků v kempu u řeky Sázavy - Trampské Pikovice. Pěkné počasí, skvělá muzika, bezva kamarádi - prostě paráda a moc jsme si to užili.

Millhouse

Výjezd s nováčky Čoudou a Nicol

17. 5. 2015 - Drahelčická cyklistická rodina se zřejmě rozrostla o další dva členy. Čouda s Nicol zakoupili nové bicykly a vyrazili s námi na první projížďku, která čítala 30 km povodím Kačáku. Oba trasu v pohodě zvládli, navíc Čouda přidal několik komických pádů. Doufáme, že je náš první společný výlet neodradil a budou v cykloturistice pokračovat, ať již s námi nebo bez nás.

více »

Přes Unhošť údolím Kačáku na Podkozí

8. 5. 2015 - Krásné počasí opět vybízelo k výjezdu a tak se dalo očekávat, že cyklostezky budou plné cyklistů a in-line bruslařů. Proto jsme se rozhodli vyrazit do lesa a dobře jsme udělali. Nenáročný výlet krásnou přírodou údolím Kačáku s vynikajícím obědem v restauraci U Kozla v Malých Kyšicích splnil naše očekávání a určitě se sem brzy zase vrátíme.

více »

Mlýnskou cestou do Radotína

3. 5. 2015 - Dohodnutý výjezd Kazachovi zhatily nečekané nákupy a tak jsem vyrazil sám na námi doposud neprojetou "starou mlýnskou cestu", na kterou jsme se napojil za Ořechem. Kopaninským lesem po modré turistické cestě jsem dojel ke Kalinovu mlýnu a odkud po červené podél Radotínského potoka až do Radotína. Jelikož známá cyklostezka podél Berounky byla téměř prázdná, vydal jsem se po ní až do Srbska a odtud přes Svatý Jan pod Skalou domů. Nakonec z toho bylo solidních 63 km.

Millhouse

© 2015 Millhouse