Cykloklub  Drahelčice

Obec Drahelčice

PROSINEC 2015


Přes Radotín do Berouna

27. 12. 2015 - Počasí nadále přímo vybízí k cyklovýletům a tak Millhouse s Čoudou a Kaučákem vyrazili na pohodový výjezd přes Zadní Kopaninu do Radotína a podél Berounky do Berouna. Odtud se vrátili vlakem do Nučic a pokračovali výjezdem na Hájek, což dalo nakonec dohromady slušných 65 km. Při cestě na Hájek překonal Millhouse hranici letos najetých 6.000 km.

více »

Podél Vltavy do Stromovky a přes Střešovice zpět

25. 12. 2015 - Sníh a mráz stále v nedohlednu, za to opět náramné počasí na výjezd. Dnešním cílem byla nemocnice ve Střešovicích, kam jsem se vydal navštívit mojí Štěpánku, která zde na Boží hod měla službu. Cestu jsem si trochu prodloužil vyjížďkou podél Vltavy až do Troji a přes Stromovku a Letnou do Střešovic. Odtud přes Řepy a Hostivice domů, takže nakonec najeto vánočních 70 km.

více »

Přes Hořici ke Kačáku a údolím do Unhoště

19. 12. 2015 - Po delší době jsem se vydal na oblíbenou trasu podél Kačáku a Červeného potoka. Z Drahelčic jsem vyrazil na Hořici a lesem sjel do Nenačovic ke sklárně, odtud pak po silnici ke Kačáku do Rejnova. Z Rejnova podél Kačáku přes Podkozí až na Nouzov k Suchému mlýnu a dál podél Červeného potoka do Unhoště. Počasí bylo ideální - sluníčko, bezvětří, jen některé lesní úseky byly trochu podmáčené, ale vše se dalo bez problémů projet. A tak největší překážkou byl přechod po mokrých kládách přes Kačák na Podkozí...

více »

Přes Radotín na Kazín a přes Beroun po starý domů

13. 12. 2015 - Cílem dnešního výjezdu byla restaurace Tornádo v Kazíně, kde se mj. natáčí seriál přístav a kam jsem se vydal přes Radotín a Lipence. Z Kazína jsem pokračoval podél Berounky na Srbsko a vzhledem k drobnému dešti jsem nezvolil cestu lesem do Hostími, ale po cyklostezce do Berouna, odkud jsem se chtěl svézt vlakem do Nučic. Bohužel však změnili jízdní řád a vlak co jezdil v půl čtvrté odjel již před třetí hodinou a další jel až v pět. Nezbývalo mi tak než se vydat po neoblíbené staré Plzeňské domů...

více »

Ze Srbska na Kodu a Kotýz a přes Tetín zpět

6. 12. 2015 - Slunečné počasí slibovalo příjemnou vyjížďu a tak jsem se rozhodl, že si nadělím pořádnou mikulášskou nadílku. Zrádné sluníčko s ranní teplotou kolem nuly však způsobilo místy namrzající silnice, což jsem záhy pocítil v jedné z nučických zatáček. Naštěstí se pád obešel bez újmy jak na mém těle, tak i na kole a já mohl v klidu a s větší opatrností pokračovat v plánované jízdě. Trasu jsem zvolil po turistických značkách a některé úseky byly opravdu výživné, ale opět to stálo za to.

více »

© 2015 Millhouse