Cykloklub  Drahelčice

Obec Drahelčice

ŘÍJEN 2015


Bílá Hora, zřícenina Baba a podél řeky až do Berouna

28. 10. 2015 - Státní svátek jsem oslavil téměř stokilometrovou projížďkou, při níž jsem se mj. zastavil na doposud nenavštívených místech - u mohyly na Bílé Hoře a zříceniny letohrádku Baba. Bohužel byla inverze, která trochu kazila výhled na Prahu hlavně od zříceniny, ale jinak na jízdu neměla vliv a celou dobu se jelo moc dobře. Podél Vltavy jsem projel Prahu z Troji až do Lahovic a dále podél Berounky až do Berouna, odkud jsem se svezl vlakem do Nučic.

více »

Přes Krteň na Hájek

25. 10. 2015 - Dnes jsem spojil příjemné s užitečným a mimořádnou cestu do práce protáhl pohodovou projížďkou po blízkém okolí. Za příjemného podzimního počasí s mírným větrem jsem projel novou cestu z Jinočan přes Krteň a Chaby na Zličín a odtud po již najeté trase přes Sobín a Hostivice na Hájek, což nakonec dalo dohramady necelých 35 km.

více »

Rozhledna Veselov u Družce

5. 10. 2015 - Jelikož se opět nikdo nenašel, kdo by se chtěl za ideálního počasí projet na kole, vyrazil jsem sám na další rozhlednu - teńtokrát do Družce na vrch Veselov. Cesta byla pohodová a v Družci k rozhledně i dobře značená (na rozdíl od cesty k rozhledně na Vysokém vrchu u Poteplí). Přestože je rozhledna pouze 7m vysoká, nabízí krásný výhled po okolí.

více »

© 2015 Millhouse