Cykloklub  Drahelčice

Obec Drahelčice

SRPEN 2015


Svárovská lípa a rozhledna Vysoký vrch

23. 8. 2015 - Vzhledem k tomu, že byl pjezident v práci a nikdo jiný se neozval, vydal jsem se po delší době sám na "objevovací" výjezd. V plánu jsem měl dva cíle - Svárovskou lípu a rozhlednu Vysoký vrch u Poteplí, kde jsme doposud ještě nebyli.

více »

Dvoudenní výjezd do Hřenska po Labské cyklostezce

15. - 16. 8. 2015 - Na téměř 200 kilometrovou štreku jsme se vydali v sedm hodin ráno ze hřiště, přičemž první den jsme ujeli 138 km do cyklokempu Loděnice v Brné u Ústí nad Labem, kam jsme dojeli chvíli po dvacáté hodině. V neděli jsme pokračovali na soutěsky do Hřenska, odkud jsme se domů vraceli autobusem a vlakem. Během celého výjezdu nenastal žádný pád, žádný defekt a všichni jsme se ve zdraví a dobré náladě vrátili domů.
Více se o vydařeném výjezdu dozvíte z článku od Helči.

více »

Lom Požáry a Prokopské údolí

9. 8. 2015 - Přestože rtuť teploměru opět atakovala rekordní teploty, vydali jsme se na cyklovýlet do vápencového lomu Požáry v Řeporyjích. Po jeho prohlídce jsme pokračovali podél Dalejského potoka do Prokopského údolí a odtud přes Jinonice a Zličín do Sobína, kde jsme poobědvali. Kolečko jsme uzavřeli přes Hostivice, Chýni, Hájek a Úhonice na výsledných 45 km.

více »

Po památkách a zajímavostech v okolí Srbska

1. 8. 2015 - Dnešní cyklovýjezd jsme si zpestřili návštěvou několika přírodních památek a zajímavostí v okolí Srbska v CHKO Český kras. Na zhruba 45 kilometrovém okruhu jsme postupně projeli přes Bubovické vodopády, Solvayovy lomy a vyhlídku u křížku nad Sv. Janem pod Skalou. Opět se nám nevyhnul pád, tentokrát to odnesl Ondra při sjezdu z vyhlídky - naštěstí pouze odřeným kolenem....

více »

© 2015 Millhouse