Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2015

Rudná - Sobín - Hostivice - Hájek - Ptice - Drahelčice - 25 km

Rudná - Sobín - Hostivice - Hájek - Ptice - Drahelčice - 25 km

15. 2. 2015 - Pohodová nenáročná trasa vedoucí po klidných cestách s minimálním provozem. V Rudné jsem se záměrně vyhnul Masarykově ulici a vydal se ulicí V Aleji směrem ke škole. Přes Nerudovu, Čelekovského a Šamonilovu se dostaneme k nádrži Ďolík, odkud pokračujeme ulicí Růžová až na rudenské nádraží. Za železničním přejezdem najedeme na panelovou cestu, která nás dovede až do Chrášťan, kde se přes obytnou zónu dostaneme na silnici vedoucí do Chýně.
Po podjetí dálnice na nás po cca. 400 m čeká odbočka vpravo na asfaltovou cestu vedoucí do Sobína. Před Sobínkou je na této cestě naveženo několik hromad hlíny, ale dají se objet po vyjeté pěšině. V Sobíně se v ulici Hostivická napojíme na cyklotrasu 201, která nás dovede přes Hostivice a Litovice na bývalou hájeckou poutní cestu. Jak již název napovídá, tato cesta končí na Hájku, kde můžeme navštívit místní františkánský klášter (pokud bude otevřen) nebo hostinec "U Hamouzů" naproti (ten otevřen určitě bude) či pokračovat dál směrem na Červený Újezd.
Před Červeným Újezdem odbočíme vlevo do ulice Za Statkem, na níž navazuje ulice Na Dráze, kterou se dostaneme až k hlavní silnici 101. Po té dojedeme přes Ptice a Úhonice až do Drahelčic. Kdo se chce částečně jízdě po této silnici vyhnout, odbočí na začátku Úhonic vlevo směrem ke hřbitovu, kde se ulicí Na Vlečce dostane na bývalou dráhu, která vede do Drahelčic.

Millhouse

Účast: Millhouse

Výškový profil
© 2015 Millhouse