Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2015

Drahelčice - Úhonice - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Nouzov - Malé Kyšice - Podkozí - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - 30 km

Drahelčice - Úhonice - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Nouzov - Malé Kyšice - Podkozí - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - 30 km

17. 5. 2015 - Ačkoliv jsme tuto trasu jeli minulý týden, vyrazili jsme ke Kačáku znovu. Důvod byl jednoduchý - přivítali jsme mezi námi Čoudu s Nicol, kteří si zakoupili nová kola a pro začátek chtěli zkusit nenáročný výjezd. Navíc se od 16:15 hodin hrál hokejový zápas o třetí místo na MS mezi naší republikou a Američany.
Začátek byl tradičně na hřišti, kde nám Jaroušek otevřel již v 11:00 hodin. Po společném fotu jsme nabrali směr Hájek, kde nesměla chybět občerstvovací zastávka. Z Hájku jsme pokračovali po silnici přes Červený Újezd do Unhoště, kam nám cestu stěžoval mírný protivítr. Lesem podél Černého potoka to již byla paráda a za chvíli jsme byli na rozcestí u Suchého mlýna, kde si kluci dali první brod (holky přejely po lávce).
Následoval kopeček do Nouzova, po jehož zdolání Millhouse s Čoudou čekali na holky, ale Kazach pokračoval dál. To však neměl dělat - opět prokázal svou neotřesitelnou paměť a orientaci (jeli jsme zde před týdnem) a zabloudil. Naštěstí neodjel daleko a po zoufalém telefonu ho Millhouse brzy našel a mohli jsme tak všichni společně poobědvat v restauraci "U Kozla" v Malých Kyšicích.
Z Kyšic na nás čekal sjezd lesem k Červenému mlýnu, kde Čouda stejně jako minulý týden Kazach nezvládl nájezd na lávku a nezadržitelně padl do kopřiv. Kromě několika pupínků nezanechal tento pád žádné následky jak na Mírovi, tak na jeho novém kole.
Pohodovým tempem jsme přes Markův mlýn pokračovali dál podél Kačáku na Dolní Podkozí, kde jsme si všichni včetně holek projeli další brod. Kolem panství miliardáře Kellnera nás cesta dovedla až k Rejnovskému mlýnu (někdy zvanému Kapalínův mlýn), kde byla plánovaná poslední zastávka, po níž na nás čekal kopec do Úhonic přes rybníčky. Při odjezdu ze mlejna nás opět pobavil Čouda, který chtěl následovat Millhouse a Kazacha přes brod, ovšem zvolil špatnou stopu a následovala koupel v Kačáku.
Obávané rybníčky jsme nakonec všichni zvládli, na rozdíl od našich hokejistů, kteří v boji o bronz podlehli Američanům.

Millhouse

Účast: Millhouse, Kazach, Čouda, Štěpánka a Nicol

Výškový profil
© 2015 Millhouse