Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2015

Drahelčice - Úhonice - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Nouzov - Malé Kyšice - Podkozí - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - 30 km

Drahelčice - Úhonice - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Nouzov - Malé Kyšice - Podkozí - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - 30 km

20. 6. 2015 - Z několika chytrých hlav vzešel nápad, uspořádat cyklovýlet pro přátele nejen z Drahelčic. Prvotní myšlenka na tuto akci se zrealizování dočkala téměř okamžitě. Domluvil se termín, Míla vytvořil plakáty a už jen stačilo, aby se zájem o účast rozšířil mezi co nejvíce lidí.
V sobotu ráno to vypadalo na celkem slušné počasí, ač předpovědi nebyly optimistické. Na fotbalovém hřišti SK Slavia Drahelčice, kde byl sraz výletníků, se krátce před 11. hodinou začali sjíždět cyklisté ze všech stran. S úsměvem na tváři se vítali s kamarády a známými. Lidí přibývalo a přibývalo, až se nás sešlo 26!!! No zkrátka slušný oddíl!!! Po krátkém pokecu před výjezdem se celý peleton vydal přes "dráhu" směrem na Úhonice. Dále jsme cestou míjeli Hájek, kde právě probíhaly cyklistické závody, až jsme dojeli na první občerstvovací stanici - posezení "U Pepína" v Unhošti. Tady si všichni s chutí dali chlazené alko či nealko. Jen co jsme se začali sbírat k odchodu, dopadly na nás první dešťové kapky. No a rozhodně nebyly poslední!
Naše cesta dále vedla okolo rybníku Bulhar v Unhošti na lesní cestu směrem k Suchému mlýnu. Dešťová přeháňka se nemírnila, ba naopak. Než jsme všichni sjeli k rozcestí, drobné kapky se změnily v celkem slušnou průtrž mračen.
Cestou přes Nouzov jsme se dostali do Malých Kyšic, kde nás v restauraci "U Kozla" čekal oběd. Nejen na něj se všichni těšili. I usušení mokrého oblečení, alespoň některých částí, bylo v tuto dobu opravdu na místě. No a jak to tak bývá, jen co jsme my zalezli do hospody, sluníčko vylezlo ven. Restaurace skýtala velký výběr jídel. Po společné objednávce se první dva stoly dočkaly oběda celkem záhy, ale ty poslední…Ondra u prvního stolu už si dával druhou porci, Karel si už po několikáté zdřímnul a kamarádi u posledních stolů stále čekali a čekali. Někteří se začali řídit heslem "Hlad je převlečená žízeň" a tak zanedlouho začala být pořádná sranda. Když už se konečně dočkali svých chodů, výletníci od prvních stolů už zase měli hlad. Bříška jsme si doplnili kafíčkem či zmrzlinkou a mohlo se jet dál.
Naše cesta se ubírala podél Černého potoka. Jelikož bylo po vydatném dešti, cesta byla bahnitá a kluzká. To několik členů naší výpravy pocítilo na vlastní kůži. Projeli jsme Osadu Markův mlýn a Dolní Podkozí. Právě v tomto úseku se Mártymu definitivně rozpadla jedna šlapka. Nezbylo mu nic jiného, než počkat na odvoz autem. U Chyňavského potoka některé z nás čekal nejdramatičtější okamžik dne - přechod přes potok po kládách. Největší obavu z toho měla Maruška. Ale nakonec jí zvládla i ona.
Další občerstvovací stanicí byl Rejnovský mlýn. Počasí už nám vydrželo, i sluníčko občas vykouklo zpoza mraků. Posledním úsekem, který jsme museli zvládnout, byly "rybníčky". Každý jel svým tempem, ale nakonec se všichni sešli na okraji Úhonic s úsměvem, že i tento kopec je nezdolal. Zbytek cesty do Drahelčic už všichni vtipkovali a těšili se na pivko k Jarouškovi. Po přijetí na hřiště ještě proběhlo předávání medailí. Jendu dostala Maruška Nouzáková za nejstarší účastnici tripu. Další dvě Vojta Říha a Ondra Palivec za naopak nejmladší účastníky naší party.
Celý den se dle mého názoru velice povedl. Ani počasí nedokázalo zkazit radost nejen z okolní přírody a klidu na převážně lesních cestách, ale především z toho, že se sešla skvělá parta lidí a byla neskutečná sranda!!! To si myslím já. A tady jsou slova dalších účastníků 1. drahelčického cyklovýletu.

Evík Slunečková: "Mě se cyklovýlet líbil moc, lidé se tak nějak sblíží, měla jsem pocit, jako bychom tam všichni byli sto let kamarádi. Bylo to fajn, cesta skvělá, podmínky ucházející, až na déšť. Sranda byla velká, oběd trval dlouho. Ale i tam jsem si všichni byli blíž a jeden druhého poslouchal a vnímal. Prostě jako parta dobrých cyklovýletníků."

Pavel "Dino" Slunečko: "Cyklovýlet byl i přes nepřízeň počasí dost podařený. Sešla se fajn parta, která to brala jako výlet a ne závod. Na každého jsme rádi počkali. Nejlepší část pro mě byla po první zastávce a dešťovém sjezdu rozbahněným lesem. Po celou dobu jsem se řechtal a těšil se na všechny, jak budou vypadat. Výsledek? Výborný! Všichni jak z bahenních lázní. Vše dopadlo, až na jednu rozbitou šlapku, na jedničku."

Simča Vojáčková: "Bylo to super! Sice jsem to po prvních pár kilometrech chtěla vzdát, sednout se radši doma na terase a dát si kafe, ale pak jsem se pochlapila a opravdu to stálo za to. Po obědě u mě nastala další krize. Poohlížela jsem se po nějaký skále, ze který bych mohla skočit nebo přinejmenším z ní hodit kolo, ale oba jsme přežili. A já si to začala naplno užívat, hlavně bahno. Příště nebudu vůbec váhat a pojedu zase. Byla to pecka!"

Márty Palivec: "Za mě a Ondru super akce, až na tu moji poruchu - bohužel. Bomba odreagovačka."

Štěpánka Nouzáková: "No já byla nadšená, prostě super!"

Eliška Příhonská: "I přes velké obavy jsem trasu ujela. Cesta byla ideální pro začátečníky, tak jak bylo slíbeno. Cestu lehce znepříjemnily přeháňky a dlouhá čekací doba na oběd, ale parta skvělých lidí a atmosféra tyto nedostatky předčila. A tak jsem si z cyklovýletu odnesla nezapomenutelný a skvělý zážitek."

Michal Urban: "Výlet byl super! Nečekal jsem takovou účast, když bylo takové počasí, ale na hřišti mě hodně překvapilo, kolik lidí přišlo. Cesta byla taky dobrá - silnice, les, polní cesty - spokojenost. Přestávka na oběd taky super, až na to, že jsme čekali asi hodinu na jídlo. U mě cyklovýlet za 1!"

Klára Šindelářová: "Výlet byl pro mě úžasný odpočinek od shonu v týdnu. Nejlepší byl sjezd z kopce v lese v dešti - mokro a bláto. Prostě bezva zážitek. Díky a doufám, že bude brzy další."

Pítrs Říha: "Mě i Vojtovi se výlet moc líbil. Jelo se v pohodě převážně přírodou, což se nám zamlouvá. Myslím, že se sešla i dobrá parta."

Nicol Vacková: "Cyklovýlet byl fajne - super parta, počasí hrozný! Trasa mokrá, ale sranda veliká :-)))."

babča Maruška: "Taky jsem si to užila, hlavně v lese a na lávce - hahaha"

Millhouse: "I když jsem často označován za iniciátora, tak vše vymyslela Evík Slunečková, za což jí patří velké dík. Abych se přiznal, nejsem příliš velkým zastáncem podobných akcí, ale tato se opravdu povedla a jsem moc rád, že se všem zvolená trasa líbila a hlavně, že ji všichni ve zdraví ujeli."

Helča Zůzová

Účast: 26 bajkerů a bajkerek

Výškový profil
© 2015 Millhouse