Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2015

Drahelčice - Úhonice - Rejnov - Libečov - Podkozí - Malé Kyšice - Unhošť - Hájek - Drahelčice - 35 km

Drahelčice - Úhonice - Rejnov - Libečov - Podkozí - Malé Kyšice - Unhošť - Hájek - Drahelčice - 35 km

27. 6. 2015 - Sami s pjezidentem Kazachem jsme vyrazili opět do lesů kolem Kačáku na Podkozí. Do mlejna jsme zvolili cestu přes Úhonice lesem kolem hájovny Venci Tůmy, kde jsme naposledy špatně odbočili a trochu bloudili. Tentokrát se nám nic podobného nestalo a po prudkém sjezdu jsme za za chvíli seděli v Rejnovském mlýnu. Odtud jsme se vydali podél Kačáku ke "kládám" a dále pak podél Chýňavského potoka do osady Údolí Oddechu (mj. v sobotu 4. 7. je zde osadní oheň aneb potlach).
Kousek za osadou se Zdendovi stal osudným nevinný kořen, který ho nekompromisně poslal k zemi tak nešťatně, že se napíchl na ořezané větve staré bezinky. Po krátkém kvílení pjezident zaťal zuby a statečně pokračoval dál.
Podél Chyňavského potoka přes několik krásných osad jsme se pomalu dostali k silnici u Libečova, po níž jsme se vydali vpravo na Podkozí. Zde jsme se zastavili v restauraci Srub a po rychlém občerstvení pokračovali přes Dědkův Vrch k Markovu mlýnu a dále pak přes Nový mlýn a Suchý mlýn do Malých Kyšic ke Kozlovi na oběd.
Poté jsme se vrátili zpět k Suchému mlýnu, odkud jsme nepokračovali podél Černého potoka po modré značce, ale zkusili novou cestu po žluté, která nás také dovedla do Unhoště. Jelikož se objevili první kapky, spěchali jsme přes Červený Újezd na Hájek, kde jsme déšť přečkali a za sucha poté dojeli domů.

PS: jelikož mi došly baterky ve foťáku, do galerie jsem přidal několik fotek z loňska, kdy jsme podél Chýňavského potoka jeli s Kubou.

Millhouse

Účast: Millhouse, Kazach

Výškový profil
© 2015 Millhouse