Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2015

Drahelčice - Ptice - Svárovská lípa - Podkozí - Malé Kyšice - Poteplí - Vysoký vrch - Malé Kyšice - Unhošť - Hájek - Drahelčice - 45 km

Drahelčice - Ptice - Svárovská lípa - Podkozí - Malé Kyšice - Poteplí - Vysoký vrch - Malé Kyšice - Unhošť - Hájek - Drahelčice - 45 km

23. 8. 2015 - Jelikož byl pjezident pracovně zaneprázdněn a nikdo další se neozval, vydal jsem se zase po čase sám na objevovací výjezd. Prvním cílem byla Svárovská lípa. Z Drahelčic jsem vyrazil po bývalé dráze přes Úhonice až do Ptic. Bohužel kousek za Pticemi průjezdnost dráhy končí a tak jsem musel kolo tlačit asi 500 m po zoraném poli k areálu firmy Fous, odkud jsem už zase jel po silnici zpátky do Ptic. Zde jsem se napojil na zelenou turistickou značku, která mě dovedla až k Svárovské lípě.
Odtud následoval stále po zelené pěkný sjezd lesem k Rejnovu a dále po známe stezce podél Kačáku přes Podkozí a Malé Kyšice až na Poteplí, kde byl další cíl mé cesty - rozhledna Vysoký vrch. Cesta k rozhledně není značená, proto jsem jel trochu intuitivně po lesní cestě stále do kopce. Po příjezdu na paseku, kde lesní cesta končila a rozhledna v nedohlednu, jsme na chvíli podlehl skepsi. Nakonec jsem se rozhodl s kolem vylézt ještě na asi 50 metrový prudký kamenitý kopec, přestože nic nenasvědčovalo tomu, že se tam rozhledna bude nacházet. Námaha naštěstí stála za to a odměnou mi byl úžasný pohled z rozhledny Vysoký vrch (486 m n. m.) na České Středohoří, Berounsko a Křivoklátsko. Kromě rozhledny se na Vysokém vrchu nachází kamenná (Palachova) mohyla, na kterou jsem také přidal svůj šutr.
Zpátky jsem se vydal stejnou cestou do Poteplí a odtud po červené po druhém břehu Kačáku do Malých Kyšic. Po občerstvení v restauraci U Kozla jsem pokračoval k Suchému mlýnu a podél Černého potoka na Unhošť a dále přes Červený Újezd a Hájek na hřiště do Drahelčic na první mistrovské utkání IV. třídy.

Millhouse

Účast: Millhouse

Výškový profil
© 2015 Millhouse