Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Kolem Kačáku a Černého potoka

Kolem Kačáku a Černého potoka - 30 km

3. 4. 2016 - Na nedělní dopoledne jsme si naplánovali lehkou vyjížďku. Jelikož všichni tři účastníci předchozí den měřili síly na kostkovém turnaji u P.J., který se samozřejmě protáhl do rána, sraz se přesunul až na jednu hodinu odpoledne. I tak Millhouse, Čouda a Helča k absolutní svěžesti měli hodně daleko.
Ze hřiště v Drahelčicích jsme tedy vyjeli krátce po jedné hodině. Protože včerejší akce byla opravdu vydařená, začali jsme hledat nejbližší občerstvovací stanici, abychom zahnali žízeň. Projeli jsme Úhonicemi přes "Rybníčky" až k Rejnovskému mlýnu. Tady byla otevřená hospůdka, kde jsme se občerstvili. Celé odpoledne probíhalo ve veselé náladě. Hned na Rejnově si Millhouse při brodění vymáchal nohy až ke kolenům v Kačáku. Po pivku a limče jsme mohli vyjet dál.
Podél potoka jsme vyrazili směrem na Podkozí. Cesta byla poměrně rozemletá, sem tam bláto a louže. Na jednoduchý terén jsme si opravdu nemohli stěžovat. První krátký odpočinek nastal u Markova mlýna. Především kvůli Helče, kterou právě v tuto chvíli přešel humor. První kopec a síly už docházely. Přestože jsme v nohách neměli zatím mnoho kilometrů, zimní přestávka byla na Helčině vitalitě znát. To Millhouse s Čoudou přimělo k mnoha vtípkům na její účet. Nic méně jelo se dál.
Cesta se ubírala k Novému mlýnu, podél Černého potoka od Suchého mlýna do Unhoště. U místního rybníku Bulhar Čouda už nějakou dobu čekal, než dorazí Helča s Millhousem, který jí povzbuzoval, aby vůbec z lesa vyjela. Chvilka odpočinku jí přišla vhod. Nebýt vidiny občerstvení na Hájku, asi by se ze země ani nezvedla. Naštěstí ani vzdálenost ani terén k právě zmíněné hospůdce už nebyl náročný. Dojet do ní jsme zvládli v plném počtu. Ve výčepu jsme potkali několik známých, a tak naše posezení s nimi se lehce protáhlo. Za nedlouho se tu také objevili kamarádi z Rudné. Společně jsme popili a pokeceli a pak už nám nezbývalo nic jiného, než zamířit do Drahelčic na hřiště na fotbal. To už byla pohodička. Helča nabrala síly, chlapi si z ní dělali srandu už jen chvilku. K Jarouškovi jsme dojeli zanedlouho.

Helča Zůzová

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Rejnov - Dolní Podkozí - Nouzov - Unhošť - Č. Újezd - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Čouda, Helča

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse