Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Údolí oddechu do Malých Kyšic

Přes Údolí oddechu do Malých Kyšic - 39 km

9. 4. 2016 - Ač předpověď počasí na sobotní odpoledne nebyla příznivá a zdaleka se teplota neměla přiblížit minulému týdnu, přesto se nás sešlo na výjezd víc než předchozí neděli. Tradičního člena a iniciátora všech tripů Millhouse tentokrát doplnila opět Helča a letos poprvé Suly a Fofana. Nikdo další se na hřišti v Drahelčicích neobjevil.

Jelikož předem žádná naplánovaná trasa nebyla, až na místě se všichni společně domluvili, že vyrazí přes Bitýň lesem směrem do Nenačovic a odtud dále do Rejnovského mlýna. První občerstvovací stanice - pivko, kafíčko a bramboračka. Řeči se vedly především kolem plánování dnešní cesty. Helča se obávala, po pro ní náročném výjezdu minulý týden, že se pojede stejnou cestou. Její obavy byly samozřejmě naplněny. Jak jinak. Přece nepojedeme po silnici a z kopce, když můžeme kličkovat mezi bahnivými rigóly, kořeny a kamením. Ale je pravda, že cesta zas tak náročná nebyla. Kopečky byly malé, navíc jich cestou na Podkozí nebylo mnoho. Brod na soutoku Kačáku a Chyňavského potoka jsme po kládách všichni zdárně překonali a mohli jsme zamířit k Údolí oddechu. Tady se nám trasa lehce zkomplikovala. Lesní porost tu páni dřevorubci pěkně zrubali. Museli jsme se vyhýbat velkému množství větví. Směrem na Libečov se cesta z počátku příliš nezlepšila. Tady zase asi pěkně zapracovaly přírodní živly, a tak došlo i na přenášení kol přes padlé stromy. Po určité vzdálenosti se terén zmírnil a my dál jely po zpevněné lesní cestě až na polňačku vedoucí z Podkozí k Chyňavské myslivně.

Domluvili jsme se, že na jídlo pojedeme do Malých Kyšic do restaurace "U Kozla". Před zakotvením v hospůdce nás čekal ještě jeden výšlap do nejprudšího kopce těsně před Kyšicemi. Pak už přišlo zasloužené občerstvení. Jídlo a pití nás posilnilo před zbytkem cesty. Ta vedla podél Černého potoka do Unhoště. Tady se cesta na chvíli nečekaně zdramatizovala. Akční Millhouse při předjíždění pomalejších jezdců se sice vyhnul Fofanovi, ale Sulymu už ne. Jelikož ten nečekal, že se Millhouse kolem něj bude chtít prosmeknout, neuhnul mu a oba skončili na zemi. Pád byl v kopci, takže v žádné velké rychlosti. Suly sice spadl do měkkého na Millhouse, ale nezačal se zvedat. V první chvíli to vypadalo, že se mu možná i něco stalo. Jak posléze vtipkoval, chtěl si chvíli poležet, aby si trochu odpočinul. Helča s Fofanou ze stále ležících kamarádů sundali obě kola, pomohli Sulymu při nasazování spadlého řetězu a mohlo se jet dál.

Pak už jsme kolem rybníku Bulhar v Unhošti zamířili na Hájek. Počasí se dál kazilo a než jsme do hospůdky dojeli, začalo poprchávat. Na zahřátí jsme si dali grog a horkou griotku. Objevilo se několik známých, a tak jsme poseděli o něco déle, než bylo původně v plánu.

Směrem k Drahelčicím jsme vyrazili zhruba v půl sedmé, kde jsme výjezd zakončili tradičně u Jarouška na hřišti.

Helča Zůzová

Trasa:
Drahelčice - Nenačovice - Rejnov - Libečov - Chyňavská myslivna - Malé Kyšice - Nouzov - Unhošť - Č. Újezd - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Helča, Suly, Fofana

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse