Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Okoř do Lidic

Přes Okoř do Lidic - 47 km

30. 4. 2016 - Konečně se nám probudilo pořádné jaro. Od rána svítilo sluníčko, nebe bylo bez mráčku a tak jsme se rozhodli, že krásné počasí využijeme k cyklovýletu.

Sraz byl od pátku domluvený na jedenáctou hodinu. Ale jelikož byla Helča fyzicky oslabena, respektive se potřebovala aspoň trochu probrat z propařené noci, sešli jsme se na hřišti v pravé poledne. Millhouse a Čouda domlouvali trasu, kudy pojedeme. Helče to bylo jedno. Nakonec se naše cesta ubírala směr Lidice. Vyjeli jsme přes Úhonice na Hájek. Kolem místní hospůdky nejde projet a nezastavit. Po krátkém občerstvení jsme šlápli do pedálů. Projeli jsme Dobrovíz a zamířili na Středokluky. Cesta mezi rozkvetlými loukami ubíhala rychle a s veselou náladou. I Černovičky a Malé Číčovice jsme nechali rázem za zády. Zastavili jsme až na parkovišti u Okoře. Na terase místní hospůdky si dali studené pití a domluvili následující trasu.

Do Lidic to již přes Buštěhrad nebylo daleko. V restauraci Lidická galerie jsme se zdrželi trochu déle. Sluníčko dál krásně hřálo a to svádělo k natažení se na travnatou plochu před hospodou. Helča toho využila. Dobrá zábava pokračovala dál. Díky sociálním sítím během chvíle celý svět viděl, kde jsme a co tam děláme. Jo dneska se dá přes mobil poslat cokoli a kamkoli. Tedy kromě Čoudových svítivě zelených ponožek. Ty jsme si nechali pro sebe, ač Helču moc pobavily. Popuzen rejpáním si je tedy Čouda urovnal. Ovšem v tu chvíli mu boty odletěly kamsi na trávu. No odletěly - v rámci dobrých vztahů mu se je Helča s Millhousem zahodili. Při odvetě, kdy se do vzduchu vydala Helči teniska, všem na vteřinu zatrnulo… Nechybělo příliš a teniska skončila na stromě. Naštěstí i Helča jela domů v obou botách. Tahle zastávka se nám fakt povedla. V těchto místech jsme nemohli nezastavit u lidického památníku, kde u pomníku dětským obětem války Millhouse zapálil svíčku.

Nedalo se nic dělat. Čas neúprosně ubíhal a my museli vyrazit k domovu. Za pár hodin se totiž mělo rozjet pálení čarodějnic. Z Bělok jsme se vydali do Středokluk, dále přes Úhonice až na plácek do Drahelčic, kde již bylo chystání čarodějnic v plném proudu.

Helča Zůzová

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Hájek - Jeneč - Dobrovíz - Středokluky - Černovičky - Okoř - Číčovice - Buštěhrad - Lidice - Makotřasy - Běloky - Dobrovíz - Jeneč - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Čouda, Helča

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse