Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Malé Kyšice do Jenčova

Přes Malé Kyšice do Jenčova - 72 km

7. 5. 2016 - Po téměř dvou letech jsme opět zavítali na zříceninu hradu Jenčov. Krásné počasí slibovalo příjemné odpoledne. Na hřišti v Drahelčicích jsme se sešli tentokrát ve větším počtu. Tradičně jel Millhouse a jelikož měl Kazach volno v práci, také se přidal. Dál jela Helča, Suly a Prochy. Čouda se tentokrát jen s ostatními přišel pozdravit.

V první řadě vedla cesta, jako letos již po několikáté, na Rejnovský mlýn. Než jsme tam však dojeli, Millhouse v lese pod rybníčky píchnul. Po výměně duše se jelo do již zmíněné příjemné hospůdky na Rejnově. Millhouse se opět rozhodl pro brod a jako minule to také skončilo mokrými botami. Ale jelikož sluníčko opravdu pilně hřálo, nějaká ta voda nebyla problém. Čekalo nás první občerstvení. Pivko, limča a polévka. Právě na této zastávce Prochy přišel na to, že dnes jedeme ve stejné sestavě jako loni do Hřenska. A tím také začalo vzpomínání na nejednu vtipnou chvilku z dvoudenního tripu.

Millhouse měl stále problém s píchlou duší. Sice jí vyměnil, ale za starou, která také ucházela. Po několikerém dofukování se Prochy opět vrátil vzpomínkami o rok zpět… "Kdybychom prý takhle jeli do Hřenska, tak mu praskne žilka". To se tedy nakonec nestalo. U Markova mlýna si Millhouse přehodil do kola Kazachovu duši. Naštěstí ne tu jeho osobní, ale tu patřící do kola. A mohlo se šlapat dál přes Nový mlýn a Nouzov až do Malých Kyšic. Tak jsme si v restauraci U Kozla na zahrádce dali oběd. Tady Suly také zavzpomínal na loňský výlet. Sdílel s námi vzpomínkou, na kterou stále nemůže zapomenout. Cestou podél Labe míjel průběh soutěže Miss bikiny. Ještě dnes ho udivovalo, že byli všichni v plavkách... Po chvíli smíchu, kdy si každý přisadil dalším vtípkem, se Suly a Helča rozvalili na trávníku. Chvíli to vypadalo, že se dál nepojede. Po teorii o natočení kopečkové zmrzliny se všichni zvedli a vydali se dál.

Po zdolání dlouhého stoupání k Chýňavské myslivně jsme jeli dál kolem osady Kouty u Bělče až k Jenčovu. V lese u zříceniny vládlo krásné ticho. Poseděli jsme na lavičce a opět se zapsali do návštěvní knihy… "Až z Drahelčic takhle spolu, na kole jsme vyjeli. Překonali kopce, stráně, až na Jenčov dojeli…". Prošli jsme i trosky hradu a udělali několik symbolických snímků. Millhouse a Kazach se vyfotili na stejném místě jako před dvěma lety, stejně tak Kazach s Helčou ve "středověké výřivce". Od zříceniny vede cesta dál národní přírodní rezervací, kam je však vstup i vjezd cyklistů nepochopitelně zakázán. My zákaz samozřejmě porušili, ale chovali jsme se slušně a ohleduplně. Krásná příroda ani člověku nedá, aby se choval jinak.

Cesta se ubírala do Žloukovic, kde jsme se opět občerstvili. Tam už nám všem došlo, že začátek hokeje asi nestihneme. A bohužel ani vlak z Berouna. Museli jsme tedy šlapat dál přes Nižbor, Hýskov až na Srbsko. Tady už se ukázalo, komu docházejí síly. Ale protože nezbývalo nic jiného, než dojet domů, nikdo to nevzdával. U občerstvení V Kozle jsme se dohodli, že zbytek cesty pojede každý podle svých sil. Suly se rozhodl, že vyjede napřed, ale jak jsme se později dozvěděli, nějakým nedopatřením odbočil na Srbsko místo na Hostím. Jsme zvyklí, že když se někam sám vydá Kazach, tak ho jen tak nenajdeme, ale u Sulyho jsme to nečekali. Millhouse se za Sulym vydal asi po pěti minutách, ale až do Drahelčic ho nepotkal. Ani Kazach, Prochy a Helča na něho nikde nenarazili. Kluci jeli rovnou na hokej, Helča se ještě zastavila doma, aby se v rámci možností zkulturnila a také vyrazila sledovat hokejový zápas s Lotyši. A potkala Sulyho!!! Sice o hodinu později, ale přece. Právě stoupal serpentinami směrem k domovu. Posléze osazenstvo cyklovýletu zjistilo, že si Suly do trasy přidal přejezd velkého kopce ze Srbska zpět do Hostíma. Ani nepotřeboval traséra.

Tentokrát byl výjezd náročnější jak fyzicky, tak i časově. Ale pokud budeme chtít vyrazit na několikadenní trip, nezbývá, než se navzájem pořádně prohánět.

Helča Zůzová

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Rejnov - Dolní Podkozí - Nouzov - Malé Kyšice - Chyňava - Kouty - Jenčov - Žloukovice - Nižbor - Hýskov - Beroun - Srbsko - Hostím - Sv. Jan pod Skalou - Loděnice - Nučice - Rudná - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Kazach, Helča, Prochy, Suly

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse