Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Tři habry do Srbska

Přes Tři habry do Srbska - 50 km

14. 5. 2016 - Po delší době jsme na Srbsko vyrazili přes Vysoký Újezd a poutní místo U Tří habrů, tentokrát pouze ve dvou s Prochym. A jelikož je Prochy pro každou špatnost, na trase jsme zkusili několik dosud neprojetých úseků.

Cesta do Srbska byla s větrem v zádech rychlá a velice příjemná. Po krátkém občerstvení v nádražní restauraci jsme se po cyklostezce ze Srbska vydali do Berouna. Proti větru to už taková sranda nebyla, přesto jsme se rozhodli nejet vlakem, ale pěkně si to z Berouna domů vyšlápnout.

Z Berouna na Vráž jsme nezvolili hlavní silnici, ale zkusili jsme cestu podél kolejí. Kromě krátkého úseku, kdy jsme špatně odbočili a cesta se náhle změnila v pěšinku, to byla příjemná projížďka lesem. Na Vráži jsem se u přejezdu opět napojili na Plzeňskou a sjeli do Loděnic, kde jsme se zastavili na občerstvení Ve Století.

Posilněni chmelovým mokem jsme se vydali domů delší a náročnější cestou přes Nenačovice a rybníčky. Zde se naše cesty rozdělily - Prochy se vydal na fotbal do Rudné a Millhouse za kamarády na Hájek.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Rudná - Nučice - Mezouň - Vysoký Újezd - Loděnice - Sv. Jan pod Skalou - Hostím - Srbsko - Beroun - Vráž - Loděnice - Chrustenice - Nenačovice - Úhonice - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Prochy

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse