Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Údolí Děsu na Srbsku a rozhledna Lhotka

Údolí Děsu na Srbsku a rozhledna Lhotka - 49 km

28. 5. 2016 - Po vynechaném víkendu bez kol jsme se opět v průběhu týdne domlouvali na sobotní vyjížďce. Od Sulyho vzešel nápad, vydat se na Křivoklátsko. Millhouse vzápětí celou trasu naplánoval a nezbylo jen doufat v příznivé počasí. Ovšem v pátek večer se většina bikerů z tripu omluvila, a tak se v sobotu dopoledne sešla jen Helča a Millhouse.

Pro malou účast jsme také změnili trasu, Millhouse dojel do Loděnice vyzvednout Helču a dohodli se, že pojedou směrem na Srbsko a zkusí najít Údolí Děsu. Toto místo jsme úspěšně objevili. No a kam dál? Helču napadlo, že by se chtěla podívat na rozhlednu na Lhotce. No nakonec proč ne. Ze Srbska jsme se vydali podél Berounky tentokrát po pravé straně, tedy pod skálami, na kterých se tyčí Tetín. Cesta ani nebyla po předchozích bouřkových přeháňkách rozmáčená, takže se dalo jet bez problémů. Především tu nechodili žádní turisté, proto nebylo potřeba se někomu vyhýbat, tak jako je tomu na cyklostezce na opačném břehu.

V Berouně jsme se zastavili v restauraci U Štiky, kde jsme ani jeden neodolali Kaťáku. Po lehkém přejedení se tedy naše cesta ubírala k berounské eternitce a dál směr Lhotka. Tentokrát cesta nebyla značena červeně, jak je tomu na většině našich výletů, ale modře. To ovšem neznamenalo, že se vyhneme stoupání. No ono taky postavit rozhlednu v údolí by nemělo moc velký smysl, že? V těchto situacích Millhouse s oblibou říká: "Kopečky jsou kořením cyklistiky". V tuto chvíli byla Helča na sebe trošku naštvaná, že svým nápadem jet na Lhotku, dnešní výjezd opepřila až moc. No ale každý kopec jednou končí a po tomhle jsme se opravdu vydrápali až na vrchol k rozhledně. Nejistým krokem se Helča společně s Millhouse vydala nahoru. Úplně se jí nechtělo, ale nebylo cesty zpět. Na vrcholku toho samozřejmě nelitovala, protože výhled byl krásný. Po chvilce kochání jsme slezli zase zpět na pevnou zem a pokračovali dál.

Jelikož se čím dál víc oteplovalo, chtěli jsme se občerstvit a tak jsme se lesem vydali směr Chrustenice a Nenačovice až na oblíbený Rejnovský mlýn. Tady jsme se nečekaně zdrželi, protože po chvilce sezení se přihnala bouřka. Než přestalo pršet, uběhlo pár hodin. No a on se člověk lehce rozsedí, navíc když vám k tomu začne hrát živá kapela. Zábava se kvůli počasí přesunula do hospůdky a my po chviličce také, protože deštivé počasí s sebou přineslo ochlazení, se kterým jsme při dopoledním výjezdu rozhodně nepočítali. Kladenská kapela Akcent hrála známé písničky a my si ještě chvilku poseděli. Ale čas neúprosně plynul a my se chtě nechtě pomalu zvedali k odjezdu. Ještě nás čekalo vyšlápnutí rybníčků, což se nám i za tmy a bez předního Helčina světla, které přestalo svítit, podařilo raz dva.

V Drahelčicích jsme se ještě zastavili na jedno v hostinci U Drdů, ale jelikož se Maruška už chystala zavřít, v zápětí jsme na svých kolech zamířili do Hořelic. Tam jsme se rozloučili a každý vyrazil ke svému domovu. Doufáme, že se k nám na příští výjezd někdo přidá a že déšť a bouřka zůstanou daleko od nás.

Helča

Trasa:
Rudná - Nučice - Loděnice - Sv. Jan pod Skalou - Hostím - Srbsko - Beroun - Lhotka - Chrustenice - Nenačovice - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse, Helča

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse