Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Do Radotína a přes Prokopské údolí zpět

Do Radotína a přes Prokopské údolí zpět - 58 km

25. 6. 2016 - Teplota vzduchu na sluníčku přesahovala 40 °C, ale díky mírnému větříku se nejednalo o žádné peklo a my mohli vyrazit směr Radotín.

Díky závodům do vrchu byla uzavřena silnice ze Zadní Kopaniny do Radotína, a tak jsme z Ořecha do Radotína zvolili cestu Radotínským údolím podél potoka přes osadu Ariana u Kalinova mlýna. U Taslarova mlýna nás na probíhající závody a uzavření silnice dosti nevlídně upozornila také místní paní, což Čoudu velice rozlítilo. Navíc v tu chvíli zjistil, že někde cestou ztratil brýle, čímž se jeho rozlícenost ještě znásobila. Brýle se naštěstí po několika desítkách metrů našly, a tak jsme už zase v dobré náladě mohli pokračovat dál až k silnici nad Cikánkou.

Zde právě končily tréninkové jízdy a po pár minutách a shlédnutí několika závodních vozů byla silnice otevřena a my sjeli do Radotína, kde jsme se zastavili u Radky v Tipsportu. Po nezbytném doplnění tekutin jsme se vydali po cyklostezce A1 podél Berounky přes Lahovice a Chuchli do Hlubočep, kde jsme se před výšlapem Prokopským údolím občerstvili v hospůdce U Jirky.

Po zdolání Prokopského údolí jsme z Řeporyj dojeli do Jinočan k Mirešáku a chvíli po našem příjezdu dorazila průtrž mračen. S úlevou, že nás to nepotkalo někde na cestě jsme popíjeli lahodný mok a než ho stihli dopít, bylo po dešti a mohli jsme v suchu pokračovat na poslední zastávku na Hájku.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Rudná - Jinočany - Zbuzany - Ořech - Zadní Kopanina - Radotín - Lahovice - Chuchle - Hlubočepy - Holyně - Řeporyje - Jinočany - Chrášťany - Chýně - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Čouda

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse