Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Třebotov k Berounce

Přes Třebotov k Berounce - 70 km

16. 7. 2016 - Tentokrát sólo jízda, při níž jsem navštívil pár míst, kde jsem pěknou řádku let nebyl. Prvním takovým místem byl nučický lom, do kterého jsem přijížděl od nučického nádraží a měl trochu problém najít cestu. Jedná se totiž o zarostlou pěšinku kolem plotu areálu SMP CZ.

Z lomu jsem pokračoval přes Tachlovice do Chýnic. Zde jsem se kromě příjemé hospůdky Na Radnici zastavil u požární nádrže, kam jsme před lety jezdívali na soutěže v požárním sportu a sloužila též jako koupaliště. Dnešní stav je nádrže je více jak žalostný...

Z Chýnic jsem se vydal do Třebotova, kde jsme potkal místní hasiče, kteří asistovali při natáčení dopravní nehody z českého seriálu doktor Martin. Jelikož jsem nikam nepospíchal, počkal jsem na dotočení záběru a zhruba po hodince vyrazil přes les do Solopisk a dále do Černošic.

Po známé cyklostezce proti proudu Berounky jsem nabral zpáteční směr, při kterém jsem se zastavil na občersvení u Renči v hospůdce U Mlýna v Zadní Třebáni. Přes Karlštejn, Srbsko, Hostím a Svatý Jan pod Skalou jsem kolem páté hodiny dojel do Loděnic, kde jsem doplnil tekutiny v hospodě U Mišáka na místním fotbalovém hřišti.

Jelikož nemám rád cestu po staré Plzeňské a sil bylo dost, pokračoval jsem přes Chrustenice a Nenačovice na serpentiny v rybníčkách. Po krátké zastavce na Hájku jsme pohodový výjezd zakončil na hřišti v Drahelčicích, kde jsem se téměř po měsíci potkal s naším pjesidentem :-).

Millhouse

Trasa:
Rudná - Nučice - Tachlovice - Chýnice - Kuchař - Třebotov - Solopisky - Černošice - Dobřichovice - Řevnice - Zadní Třebáň - Hlásná Třebáň - Karlštejn - Srbsko - Hostím - Sv. Jan pod Skalou - Loděnice - Chrustenice - Nenačovice - Úhonice - Hájek - Úhonice - Drahelčice - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse