Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Kolem ruzyňského letiště přes Unhošť do Malých Kyšic

Kolem ruzyňského letiště přes Unhošť do Malých Kyšic - 50 km

3. 9. 2016 - Dnešní výjezd byl z části objevovací a z části inspekční cestou. Za příjemného slunečného počasí s mírným větrem jsme se Štěpánkou vyrazili přes Chrášťany a Sobín do Hostivic, kde jsme se snažili nalézt cestu na stezku kolem letiště. To se nám podařilo, ale nutno podotknout, že ne úplně tak jak jsme si představovali, ale krátkým přejezdem přes pole (naštěstí bylo sucho).

Podél plotu letiště směrem na Jeneč vedla zprvu pěkná asfaltka, která se posléze změnila v polní cestu a nakonec v pouhou vyšlapanou pěšinku v poli, která nás dovedla na silnici mezi Jenčí a Dobrovízí. Tím pádem lze zatím tuto cestu z Hostic do Jenče využít pouze za sucha (někde jsem však zaslechl, že by měla v budoucnu vzniknout cyklostezka kolem celého letiště). Z Jenče jsme pokračovali po silnici 201 přes Červený Újezd do Unhoště.

Jelikož se blíží II. ročník cyklovýletu a z Unhoště k Suchému mlýnu vedou dvě cesty, vydali jsme se výjimečně po žluté, která je méně náročná než modrá a nemáme ji tolik projetou. Cesta byla fajn a určitě může být při cyklovýletu případnou alternativou.

Od Suchého mlýna jsme zamířili na pozdní oběd do Malých Kyšic do tradiční restaurace U Kozla, kde jsme se opět nezklamali. Vynikající pití a hlavně jídlo. Dobře najeděni a napiti jsme nabrali zpáteční směr přes Nový a Markův mlýn na Podkozí a dále do Kapalínova (Rejnovského) mlýna, kde jsme zjišťovali, zda budou mít otevřeno i v září. Bohužel 3. září byl poslední den, kdy byla hospoda "Na mlejně" otevřená a dle informace od paní hospodské, je dost možné, že již otevřena nikdy nebude. Toto zjištění nás dost rozesmutnělo, protože jsme zde plánovali zastávku při cyklovýletu...

Millhouse

Trasa:
Rudná - Chrášťany - Sobín - Hostivice - Jeneč - Č. Újezd - Unhošť - Malé Kyšice - Dolní Podkozí - Rejnov - Úhonice - Drahelčice - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse, Štěpánka

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse