Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

II. drahelčický cyklovýlet

II. drahelčický cyklovýlet - 33 km

24. 9. 2016 - Minulý rok se zrodil nápad uspořádat cyklovýlet pro kamarády a známé nejen z Drahelčic. Počasí sice úplně nepřálo, ale i tak měla akce velký úspěch. I letos byl o podobný program opět zájem. A tak tedy nezbylo, než vybrat datum, vylepit plakáty a čekat, kolik výletníků se sejde.

Sraz byl naplánován opět u Jarouška na hřišti. První účastníci tripu se začali scházet již kolem čtvrt na jedenáct, aby se stihli náležitě posilnit na cestu. Postupně se ze všech stran objevovali další a další cyklisté. Před startem se naše skupina skládala z neuvěřitelných 41 členů.

Po Jarouškově zacinkání startovního zvonečku všichni šlápli do pedálů. Přes Drahelčice se náš peleton vydal cestou přes dráhu do Úhonic, kde se k nám přidal Vlastík Červenka. Obslužní cestou do Chýně jsme dojeli na Hájek. Tam proběhlo první občerstvení a taky první opravy. Ale času bylo dost a vše se zvládlo, jak bylo potřeba. Také se tu k nám přidala Léňa s Tomášem. Další směr jízdy vedl kolem hradu Červený Újezd do Unhoště k Suchému mlýnu. Jelikož se naše parta skládala nejen z cyklistů, kteří vyjíždějí do přírody pravidelně, ale i ze svátečních bikerů a dětí, jel si každý svým tempem a vždy na domluveném místě se všichni opět sešli. V Unhošti jsme se rozdělili na dvě půlky dle náročnosti trasy a jeli jsme na oběd do Malých Kyšic do restaurace U Kozla. Oběd jsme měli zamluvený, i přes to trval dlouho. A tak se někteří stihli občerstvit nejen teplým jídlem, ale i chlazenými nápoji všeho druhu, kávou, zmrzlinou či výbornou hruškovicí. Po několika hodinách se naše osazenstvo začalo pomalu zvedat a chystat svá rozsezená těla opět na cestu.

Příjemná část výletu lesem byla před námi. Jeli jsme k Markovu mlýnu na Dolní Podkozí. Tady jsme byli ještě všichni pohromadě. O kousek dál se nám podařilo rozdělit se na dvě části. Jedna si svou cestu udělala náročnější díky stoupání do poměrně strmého kopce. A tak k Rejnovského mlýnu účastníci cyklovýletu dojeli ze dvou stran. Hospůdka tu byla sice zavřená, ale Millhouse a pjezident Kazach měli připravené překvapení. Pro všechny bikery měli nachystané odznáčky Cyklistického klubu Drahelčice. Došlo tedy na slavnostní předávání. Po něm na nás čekala závěrečná tečka - vyšlápnout rybníčky. I to všichni zvládli, takže jsme v plném počtu dorazili opět na hřiště k Jarouškovi. Celkových cca 33 kilometrů si zasloužilo odměnu. A tak se rozdělal oheň a opekli se buřty. Všichni se vesele bavili a někteří zůstali až do ranních hodin.

Doufáme, že se příští rok cyklovýlet opět uskuteční a že se nás sejde ještě víc. A jak lépe vystihnout dojmy z výletu, než citací některých aktérů. Tak tady jsou:

Karel Plunder: " Letošní výlet nebyl vůbec špatný, spaní bylo pohodlnější než loni. Slunce hřálo a tak jsme s Kájou Frimlem místo na stůl ulehli na trávník. Probudil mě až něčí hlas "vole chrápeš". Asi tak. Po vydatném obědě hurá do šlapek, to jsem vydržel až do poloviny kopce rybníčků. Pak mě opustily síly a zbytek na vrchol jsem zdárně vyšel. Sotva jsem pletl nohama a nějak se mi připletla šlapka do chůze a já ji pěkně nakopl. Nejlepší na závěr byl pěkně opečený buřt.

Petra Václavíková: "Jsem chronický nespavec, ale po tomhle výletě jsem spala jak nemluvně celých 10 hodin. Krásná trasa, super počasí, bezva lidi. Moc se mi to líbilo a příště jedu zas.

Márty Palivec: "Pohodově strávený sobotní den, i když vyčerpávající říká Dan. Pro mě byl vyčerpávající až večer, a to sice u Jarouška na hřišti :-)"

Tomáš Zelinger: "Výlet považujeme za zdařilý už kvůli nízkým ztrátám na životech..."

holky Slunečkovi: Klárka a Barča.

Helča

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Chýně - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Malé Kyšice - Rejnov - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: 44 skvělých bajkerů

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse