Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2016

Přes Hořici na Kačák

Přes Hořici na Kačák do Podkozí - 40 km

13. 11. 2016 - S prvním sněhovým popraškem jsme vyrazil na Kačák, doufajíc, že díky teplotě kolem 0 °C nebudou lesní cesty příliš rozbahněné. Bohužel tomu tak nebylo...

Polní cesta na Hořici byla v pohodě a taktéž sjezd lesem do Nenačovic byl kromě spousty napadaného zmrzlého listí bez problémů. Cesta se začala zhoršovat až od Rejnovského mlýna, kde byla rozježděná těžkou lesní technikou. Statečně jsem dojel až ke kládám u soutoku Kačáku a Chyňavského potoka, ale přejít po nich na druhou stranu jsem si netroufl. Klády byly namrzlé a dost klouzaly, a tak představa koupání se ve studeném Kačáku mě donutila vrátit se zpět.

Původní plán výjezdu podél Kačáku do Malých Kyšic jsme tedy přehodnotil, opustil Kačák a namířil si to do Ptické rokle. Bohužel i zde byla hromada napadaného zmrzlého listí, navíc spousta děr od brzdících koní, takže téměř polovinu rokle jsme musel vyšlápnout pěšky.

Dále jsme pokračoval už jen po silnici přes Ptice a Svárov do Unhoště a odtud na Červený Újezd, Hájek a Úhonice.

Millhouse

Trasa:
Rudná - Drahelčice - Nenačovice - Rejnov - Podkozí - Ptice - Svárov - Rymáň - Unhošť - Č. Újezd - Hájek - Úhonice - Drahelčice - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse