Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Okoř do Lidic

Přes Okoř do Lidic - 60 km

1. 4. 2017 - Za nádherného počasí jsme téměř po roce opět vyrazili přes Okoř do Lidic. Na tradičním srazu na hřišti se nás sešlo celkem sedm a přestože to byl pro některé letošní premiérový výjezd, všichni ho bez větších problémů zvládli.
Vyjeli jsme chvíli po poledni a v poklidném tempu dojeli do Středokluk, kde byla první plánovaná zastávka v příjemném penzionu "U svatého Prokopa". Po občerstvení nám pokračování v cestě trochu přibrzdilo Sulyho ušlé přední kolo, ale po dofouknutí jsme mohli šlapat dál a za nedlouho byli u zříceniny hradu Okoř. Konala se zde nějaká pouť, takže lidí jako sra..k, proto jsme se zde nezdrželi a pokračovali po polní cestě do Libochoviček.
Další zastávkou měl být zoopark v Zájezdu, ale při pohledu na přeplněné parkoviště jsme tuto návštěvu oželeli. V Buštěhradu bylo přední kolo Sulyho opět ušlé a jelikož neměl náhradní duši, použili jsme na opravu Čoudy sprey. Po rychlé opravě jsme dorazili do Lidic. Zde jsme se občerstvili v Lidické Galerii a na parkovišti pozdravili pana Čákoru (Zdeňka Poláčka). Po krátké prohlídce Památníku Lidice a zapálení svíčky u Pomníku dětských obětí jsme nabrali zpáteční směr přes Běloky na Dobrovíz, za níž jsme si trasu ještě prodloužili podél letiště do Hostivic.
Z Hostivic nás Čouda protáhl přes Jeneček k poutní cestě na Hájek, kde byla tradiční poslední zastávka. Povedený výlet jsme zakončili u Jarouška na hřišti, kde nás přivítal pjezident Kazach, který byl dnes bohužel v práci.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Hájek - Jeneč - Dobrovíz - Středokluky - Černovičky - Malé Číčovice - Okoř - Libochovičky - Zájezd - Buštěhrad - Lidice - Makotřasy - Běloky - Dobrovíz - Jeneč - Hostivice - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Čouda, Suly, Prochy, Luky, Milan a Honza

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse