Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Podkozí do Nižbora

Přes Podkozí do Nižbora - 55 km

13. 4. 2017 - Na Velký pátek jsme se vydali se Sulym přes Podkozí a Chyňavskou myslivnu do Nižbora. Na Podkozí jsme se původně chtěli vydat po silnici, ale nakonec jsme riskli příjemnějsí cestu lesem podél Kačáku. Přestože v předešlých dnech párkrát vydatně sprchlo, cesta byla až na pár úseků krásně suchá a my nemuseli této volby litovat. Na Podkozí jsme se nejprve zastavili na krátký pokec u Adama Plimla a poté na první občerstvení v restuaraci Srub.
Z Podkozí jsme se vydali polňačkou k Chyňavské myslivně a odtud po silnici do Nižbora, kde jsme plánovali další občerstvení v nádražní restauraci Zastávka, ale bohužel bylo zavřeno. Přejeli jsme most, Suly si projel BMX dráhu a bez dalšího zdržování jsme nabrali směr po cyklostezce 050 podél řeky přes Stradonice a Hýskov do Berouna, kde jsme poobědvali v restauraci U Štiky. Kromě dobrého jídla jsme zde okoštovali i velikonoční zelené pivo.
Dále jsme pokračovali po břehu Berounky až k soutoku s Káčákem a přes Hostím a Sv. Jan pod Skalou do Loděnic. Zde jsme se zastavili na poslední občerstvení v restauraci Ve Století a poté již zamířili k domovu. Po delší době jsme zvolili zpáteční cestu lesem podél dálnice tzv. Pepovou rovinkou, která začíná pod chrustenickou šachtou a končí stoupákem u hájovny Blýskava na Vypichu. Povedený výšlap jsme zakončili u Jarouška na hřišti.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Ptice - Podkozí - Chyňavská myslivna - Nižbor - Stradonice - Hýskov - Beroun - Hostim - Sv. Jan pod Skalou - Loděnice - Rudná - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse