Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Radotín do Lahovic a po A2 na Výtoň

Přes Radotín do Lahovic a po A2 na Výtoň - 40 km

29. 4. 2017 - Dnes jsem se opět vydal sám na jednu z objevovacích cest. Prvním doposud neprojetým úsekem byla cesta z Ořecha kolem řeporyjské rozvodny, kde jsem se napojil na červenou turistickou značku a po ní dojel až k lomu Špičák v Radotíně. Na tuto cestu jsem najel omylem na doporučení kolem jdoucího turisty. Vzhledem k tomu, že v předešlých dnech dost pršelo, byla tato cesta dost rozbahněná a prudký sjezd místy těžko sjízdný. Ale za sucha to tu nemusí být vůbec špatné a určitě se sem někdy vrátím.
V Radotíně jsem se občerstvil na tenisových kurtech a pokračoval až do Lahovic, kde jsem se přes Radotínský most dostal do Komořan na cyklostezku A2. Tato cesta podél Vltavy je o něco frekventovanější než A1 na druhé straně a je zde i mnohem více občerstvovacích zařízení. Já si vybral občerstvení U Sparty v Braníku, které jsem už podle názvu nemohl nenavštívit. Po krátké zastávce jsem se vydal dál po A2 přes Podolí a Vyšehrad až na náplavku na Rašínově nábřeží, kde probíhaly tradiční trhy.
Mraky lidí není nic pro mě, a tak jsem se na dálku pozdravil se Štěpánkou a přes železniční most vyrazil na Smíchovské nádraží. Jelikož mě večer čekal kostkový turnaj, svezl jsem se metrem na Zličín a odtud přes Třebonice dojel domů.

Millhouse

Trasa:
Rudná - Jinočany - Zbuzany - Ořech - Radotín - Lahovice - Komořany - Modřany - Braník - Podolí - Vyšehrad - Smíchov - metrem na Zličín - Třebonice - Chrášťany - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse