Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Zřícenina hradu Jenčov

Zřícenina hradu Jenčov - 70 km

1. 5. 2017 - Letošní výjezd na zříceninu hradu Jenčov byl odvážně naplánován na prvního máje po tradičně náročných čarodějnicích. Obavy z účasti se však nenaplnily a krátce před polednem jsme se v desetičlenném pelotonu vydali ze hřiště na Úhonice, kde jsme přes rybníčky sjeli do Rejnova ke Kačáku a podle něho až k osadě Červený mlýn. Zde na nás čekalo náročné stoupání na Podkozí a po jeho zdolání zasloužené pivko v místní restauraci Srub.

Po občerstvení a nabrání nových sil jsme vyrazili po polní cestě k Chýňavské myslivně. Na doporučení Vladimíra jsme nepokračovali po silnici, ale zvolili lesní cestu po červené turistické značce, která nás dovedla až ke zřícenině hradu Jenčov. Krátká prohlídka, několik nezbytných fotografií a frčeli jsme dál údolím podél říčky Vůznice až do Žloukovic, kde jsme chtěli obědvat. Bohužel k jídlu nic neměli, a tak jsme doplnili pouze tekutiny a přesunuli se do Nižbora do restaurace Keltovna.

Jelikož bychom se k jednomu stolu nevešli, tak část poobědvala na venkovní zahrádce a druhá uvnitř stylové restaurce. Po vydatném obědě se Tomáš s Martinou rozhodli, že dál již nepojedou a k návratu domů využili pohodlí vlaku Českých drah. Zbytek výpravy se v dobré náladě vydal po cyklostezce podél pravého břehu Berounky. Chvíli jsme uvažovali, že se z Berouna také svezeme vlakem, ale nakonec jsme nevyměkli a zvolili cestu domů po vlastní ose.

S přibívajícími kilometry někomu začaly ubývat síly, ale humor naštěstí neopouštěl nikoho, což se projevilo na další občerstvovací zastávce u přístřešku V Kozle za lomem Alkazar. Po odpočinku a doplnění energie jsme se vydali na závěrečnou část cesty, která byla převážně do kopce. Krátce po výjezdu zjistil Urbič, že má poloprázdné zadní kolo a jelikož pumpička nepomohla, přišel na řadu opět Čoudy sprej na defekty a mohlo se šlapat dál.

Zbytek cesty se již obešel bez větších komplikací a šťastný návrat byl patřičně oslaven v hostinci "U Drdů" v Drahelčicích. Škoda, že se muselo druhý den do práce...

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Podkozí - Chyňavská myslivna - Kouty - Jenčov - Žloukovice - Hýskov - Beroun - Hostím - Sv. Jan pod Skalou - Loděnice - Nučice - Rudná - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Čouda, Kazach, Prochy, Suly, Luky, Urbič, Vladimír, Tomáš, Martina

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse