Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Radotín do Prokopského údolí

Přes Radotín do Prokopského údolí - 50 km

13. 5. 2017 - Krásná modrá obloha s jedním mrakem, z kterého však na mě po cestě párkrát zapršelo. Do Radotína jsem se vydal opět přes Ořech kolem řeporyjské rozvodny, za kterou jsme se napojil na naučnou stezku Sliveneckého mramoru a po ní se dostal do Lochkova. Zde mě na chvíli zastavila první dešťová přeháňka. Následoval sjezd do Radotína a zastávka u Rádi v Tipsport baru.

Z Radotína jsem se vydal po cyklostezce A1 podél Berounky až k Barrandovskému mostu, kde jsem odbočil na A12 a dojel na začátek Prokopského údolí. Opět začalo drobně pršet, a tak jsem se ukryl pod přístřešek občerstvení U Prokopa a posléze ve vedlejší Hurdálkově chýši jedové. Déšť ustal a tak mi nic nebránilo pokračovat ve zpáteční jízdě Prokopským údolím.

Cesta mokrým Prokopákem byla bez potíží, horší to bylo po příjezdu do Řeporyj, kde stoupání k Třebonicím ztěžoval nepříjemný protivítr. Úbytek sil jsem pak musel dočerpat na poslední zastavce v Jinočanech na baště u rybníka.

Millhouse

Trasa:
Rudná - Jinočany - Zbuzany - Ořech - Lochkov - Radotín - Lahovice - Barrandov - Hlubočepy - Prokopské údolí - Řeporyje - Jinočany - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse