Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Po 017 na Záplavy a podél Kačáku

Po 017 na Záplavy a zpět podél Kačáku - 55 km

24. 6. 2017 - Cílem dnešního výjezdu byl Turyňský rybník známý též pod názvem Záplavy. Krátce po jedenácté hodině dopolední jsme ze hřiště vyrazili v této sestavě: Millhouse, Suly, Sparťan Vláďa a Ege. Jelikož slunce pálilo jak na Sahaře, bylo nutné dodržovat pitný režim, a tak první zastávka byla zhruba po 6 km na Hájku. Žádné zdržování, jedno rychlé a už jsme si to šlapali přes Unhošť a Pletený Újezd ke kladenské cyklostezce 017. Zde jsme chvíli uvažovali o cestě na Velkou Dobrou, kde probíhali pivní slavnosti, ale nakonec jsme se rozhodli pro původní plán a jeli přes Kamenné Žehrovice na Srby.

Tady na nás čekalo příjemné posezení na zahrádce u Turyňského rybníka v restauraci Racek. Sedělo by se tu krásně, ale nás čekala cesta zpátky a tak jsme zhruba po hodince vyrazili přes Doksy a Družec do Dolního Bezděkova, kde jsme se u bunkru napojili na červenou turistickou značku a podél Kačáku dojeli až na Poteplí do hospody U Netopýra. Sluníčko stále pražilo a tak nezbývalo než znovu doplnit tekutiny.

Také U Netopýra se venku na zahrádce krásně sedělo, navíc se tu Vláďa stihl posilnil kuřecí polévkou a Ege seznámit se sličnou servírkou :-). Následoval výjezd do Malých Kyšic a zastávka na pozdní oběd v restauraci U Kozla na tradiční ďábelská játra. Ty Sparťan nejí a ač posilněn kuřecí polévkou, zvládl ještě telecí s bramborem. S nacpanými břichy jsme se po páté hodině vydali podél Černého potoka do Unhoště a odtud na Hájek, kde se od nás na krátký čas odpojil Vláďa, aby jsme se všichni zase sešli v ranních hodinách na hřišti v Drahelčicích...

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Hájek - Červený Újezd - Unhošť - Pletený Újezd - Kamenné Žehrovice - Srby - Doksy - Družec - Dolní Bezděkov - Poteplí - Malé Kyšice - Nouzov - Unhošť - Červený Újezd - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly, Vláďa, Ege

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse