Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Podkozí do Nižbora

Přes Podkozí do Nižbora - 53 km

15. 7. 2017 - Cílem dnešního výjezdu byla nádražní výletní restaurace Zastávka v Nižboru, kterou vlastní známý herec Tomáš Hanák. Ze hřiště jsme se se Sulym vydali krátce po jedné hodině za slunečného počasí přes Úhonice a Ptice na Podkozí. Vzhledem k tomu, že bylo po dešti, nejeli jsme lesem podél Kačáku, ale vyšlápli jsme si kopec na Podkozí po silnici. Odměnou za zdolání nepříjemného stoupání bylo občerstvení v Chicago baru.

Z Podkozí jsme pokračovali polní cestou k Chyňavské myslivně a dále po silnici do Nižbora. V nádražní restauraci Zastávka jsme se potkali s Láďou Švecem z Úhonic a u pivečka chvíli pokecali. Po chvíli se zde objevil i samotný herec Tomáš Hanák, od kterého jsem získal podpis k razítku do pivního pasu. Počasí se začalo trochu kazit a my se rozjeli po cyklostezce přes Hýskov do Berouna.

V Berouně jsme se zastavili na oběd v rastauraci U Štiky a pak vyrazili po cyklostezce na Srbsko. Zde na rovném úseku dostal Suly bezva nápad a se slovy "Ukážu ti Sagana" do mě najel. Jelikož jsem to nečekal a navíc jsem se v tu chvíli chystal fotit, instinktivně jsem strhl řídítka a přibrzdil. Následoval let přes řídítka s měkkým přistáním na kraji pole s kolem na zádech a výbuch smíchu. Se slovy "Tak jsem ti zase na oplátku zaukázal Cavendishe" jsme pokračovali dál. Než jsme přes Hostím dojeli do Sv. Jana pod Skalou, začalo probně pršet a my se na chvíli schovali pod markýzu restaurace Obecná škola.

Přestože déšť neustával bylo nutné vyrazit k domovu. Zkrápěni deštěm jsme šlapali přes Loděnice po staré plzeňské na Krahulov a výjezd úspěšně zakončili v hostinci U Drdů.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Ptice - Podkozí - Chyňavská myslivna - Nižbor - Stradonice - Hýskov - Beroun - Hostim - Sv. Jan pod Skalou - Loděnice - Rudná - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse