Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Divokou Šárkou a údolím podél Únětického potoka

Divokou Šárkou a údolím podél Únětického potoka - 67 km

22. 7. 2017 - Před blížícím se třídenním cyklovýjezdem pilně trénujeme. Dnes jsme se vydali přes Hostivice na Prahu do skalnatého údolí Divoké Šárky. Zde jsme se zastavili na občerstvení v hostinci Dívčí skok a podél Šáreckého potoka sjeli až k Vltavě na Podbabu. Jedinou vadou na kráse projížďky touto úchvatnou přírodní scenérií bylo v horní části u koupaliště větší množství lidí, což se však v tomto počasí dalo očekávat.

Z Podbaby jsme vyrazili proti proudu po A1 až ke Stromovce, kde jsme se po lávce z Císařského ostrova dostali na druhý břeh k zoologické zahradě. Tady jsme se napojili na cyklostezku A2, která nás dovedla do Klecánek. Krátké čekání na přívoz jsme si zpříjemnili jedním točeným Gambrinusem a za chvíli se plavili na druhý břeh do Roztok.

V Roztokách jsme se od přívozu vydali po cyklostezce 8100 do Tichého údolí a lesem podél Únětického potoka dojeli do Černého Vola, kde jsme se zastavili na občerstvení v restauraci Ve Mlejně. Odtud na nás čekal již nepříliš záživný úsek po silnici přes Statenice, Tuchoměřice do Kněževse. Kromě toho, že se jelo do kopce, začal foukat i nepříjemný protivítr. V Kněževsi jsme navštívili restauraci V Maštali, kde jsme si dali pozdní oběd a přes tradiční zastávku na Hájku dorazili zdárně do cíle, kterým byl tentokrát hostinec U Drdů v Drahelčicích.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Rudná - Chýně - Hostivice - Ruzyně - Liboc - Podbaba - Troja - Klecánky - Roztoky - Únětice - Černý Vůl - Statenice - Tuchoměřice - Kněževec - Dobrovíz - Jeneč - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly, Ege

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse