Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Do Malých Kyšic přes Svárov

Do Malých Kyšic přes Svárov - 31 km

13. 8. 2017 - Na neděli byl domluven pohodový výjezd na jatýrka do Malých Kyšic, kterého se zúčastnili Millhouse, Čouda a Suly. Jelikož máme tuto trasu už dost najetou, navrhl Millhouse malou změnu, s kterou kluci souhlasili.

Vyjeli jsme po jedenácté hodině a kolem úhonického hřiště zamířili do Ptic k hornímu jezírku. Odtud jsme pokračovali na Svárov a za čističkou odbočili vlevo na polní cestu vedoucí podél Svárovského potoka až na Podkozí ke Kačáku. Na této cestě pohodový výjezd na chvíli skončil. Zhruba tříkilometrový úsek rozbahněnou cestou po předchozím dešti, několik brodů, popadané stromy - prostě divočina, ale krásná. Dokonce jsme zde potkali osla, respektive osly, ale toho druhého viděl pouze Millhouse. Zablácení od kol až za uši jsme dojeli k brodu u památného dubu a dále po již relativně suché cestě podél Kačáku k Markovu mlýnu.

U Markova mlýna jsme vyšlápli kopeček a po modré přes Nový mlýn zamířili do Malých Kyšic, těšíc se na oblíbená játra. Millhouse se Sulym si je objednali s americkými bramborami, Čouda zvolil jako přílohu krokety, což neměl dělat. Zahraniční servírka ho špatně pochopila a zatímco Millhouse se Sulym si pochutnávali na přírodních jatýrkách, Čoudovi donesli pouze krokety s tatarkou. Vše se však vysvětlilo a za nedlouho si mohl mlaskat i on.

Domů jsme to vzali tradičně podél Černého potoka na Uhnošť, s povinnou zastávkou na Hájku. Zhruba 30 km výjezd byl už bez Sulyho zakončen u Jarouška na hřišti.

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Úhonice - Ptice - Svárov - Dolní Podkozí - Nouzov - Malé Kyšice - Unhošť - Č. Újezd - Hájek - Úhonice - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly, Čouda

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse