Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Lochkov do Radotína a Prokopákem zpět

Přes Lochkov do Radotína a Prokopákem zpět - 55 km

28. 9. 2017 - Za příjemného počasí babího léta jsme na státní svátek vyjeli po delší době na společnou vyjížďku. Na hřišti jsme se sešli v sestavě Millhouse, Suly, Prochy, Milan Petrák a chvíli po jedné hodině odpolední vyrazili na Radotín.

Do Radotína jsme se z Ořecha navydali tradičně přes Zadní Kopaninu, ale Millhouse zvolil pro kluky dosud neprojetou cestu kolem řeporyjské rozvodny a dále po naučné stezce Sliveneckého mramoru do Lochkova. Odtud následoval sjezd až do Radotína, kde jsme se zastavili u Radky v Tipsport baru na krátké občerstvení.

Z Radotína jsme se vydali podél řeky po cyklostezce A1 přes Lahovice až do Malé Chuchle, kde jsme před Branickým mostem podjeli Strakonickou a napojili se na cyklostezku A111, po níž jsme dojeli až k bývalému bazénu pod Barrandovskými terasami. Místní Shrek Country club byl bohužel opět zavřený a tak jsme se příliš nezdrželi a pokračovali po cyklostezce A12 přes Hlubočepy do Prokopského údolí.

Prokopák jsme projeli bez zastávky a na další občerstvení jsme se zastavili až v Řeporyjské sokolovně. Výběr jídel tu nebyl příliš široký a tak jsme se rozhodli na večeři zajet na Sobín. Před Třebonicemi se od nás odpojil Prochy, který měl na večer naplánovanou jinou akci a my se kolem kostelíka Krteň vydali polní pěšinou na Chaby a přes Zličín do Sobína. Po příjezdu do restaurace U Kapalínů jsme zjistili, že zde dnes nevaří. Nemělo cenu se tu dlouze zdržovat a tak jsme hned pokračovali přes bývalou obslužku do Chrášťan, kde jsme zkusili restauraci Plné Břicho, s kterou jsme v minulosti neměli příliš dobré zkušenosti. Od minulé návštěvy se však mnohé změnilo a jídlo bylo vynikající. Povedený výjezd jsme zakončili kafíčkem a pivíčkem U Drdů...

Millhouse

Trasa:
Drahelčice - Rudná - Jinočany - Zbuzany - Ořech - Lochkov - Radotín - Lahovice - Velká a Malá Chuchle - Barrrandov - Hlubočepy - Prokopák - Řeporyje - Chaby - Zličín - Sobín - Chrášťany - Rudná - Drahelčice (mapa)

Účast: Millhouse, Suly, Prochy, Milan Petrák

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse