Cykloklub  Drahelčice

Obec DrahelčiceSekce: Výjezdy 2017

Přes Tři Habry do Srbska a z Berouna na Herinky

Přes Tři Habry do Srbska a z Berouna na Herinky - 43 km

14. 10. 2017 - Nádherného počasí jsem využil k neplánovanému výjezdu, při kterém jsem tradičně objevoval doposud neprojeté cesty.

Z Rudné jsem se vydal přes Mezouň na Vysoký Újezd a odtud po zelené kolem studánky U Tří habrů dolů do Loděnic. Z Loděnic jsem zamířil po silnici přes Sv. Jana pod Skalou do Hostími a dále podél Kačáku k soutoku z Berounkou V Kozle.

Po kupodivu ne moc přelidněné cyklostezce kolem lomu Alkazar jsem pokračoval do Berouna, kde jsem se napojil na červenou turistickou značku a kolem berounské nemocnice lesem stoupal na Herinky. Jelikož jsem zde byl poprvé, netušil jsem co na mě čeká. Výšlap to byl opravdu výživný a několik úseků jsem musel kolo raději vést (v závějích napadaného listí se fakt šlapat nedalo). Přestože tuto cestu asi moc často do itineráře zařazovat nebudu, rád jsem si ji projel. Po krátkém vydýchání u přístřešku Dub na Herinkách jsem z červené značky odbočil na žlutou a z kopce si to svištěl na Vráž.

Na Vráži jsem se opět rozhodl experimentovat a místo po silnici jsem zvolil cestu kolem hostince U Jelena, která mě po poli dovedla až do Loděnic. Podél plechového plotu GZ Media jsem se dostal do Chrustenic a přes Nenačovice a úhonické rybníčky zamířil domů.

Millhouse

Trasa:
Rudná - Nučice - Mezouň - Vysoký Újezd - Loděnice - Sv. Jan pod Skalou - Hostím - Srbsko - Beroun - Vráž - Loděnice - Chrustenice - Nenačovice - Úhonice - Drahelčice - Rudná (mapa)

Účast: Millhouse

Výškový profil:
Výškový profil

© 2015 Millhouse